LIGA HERCEGOVINE: ZA PRVAKA ŠIROKI BRIJEG I STOLAC, ZA TREĆE MJESTO POSUŠJE PROTIV MOSTARA

Datum objave: 26.08.2023   Broj čitanja: 3064
Nakon sastanka Povjerenstva za natjecanje Lige Hercegovine, donesena je odluka da se utakmica između predstavnika Mostar (Ilići) i predstavnika Stoca (Stolac), a koja je prekinuta 2 minute i 41 sekundu prije isteka kraja drugog poluvremena, registrira rezultatom 3:2 u korist momčadi Stolac.

S obzirom da je odigrano više od 80 posto regularnog vremena određenog za igru, rezultat koji je u trenutku prekida bio aktualan, kao takav je i registriran.

Podsjetimo: Polufinalna utakmica „Lige Hercegovine“ igrana na 18. Završnom turniru u Grudama dne : 25.8.2023. godine, između predstavnika Mostar (Ilići) i predstavnika Stoca ( Stolac ), a koja je prekinuta 2 minute i 41 sekundu prije isteka kraja drugog poluvremena pri rezultatu 3 : 2 u korist predstavnika Stoca, zbog činjenice da je jedan od igrača ekipe Stoca prvo pogođen u lice plastičnom bocom, a nakon toga i kamenom iz dijela gledališta na kojem su dominantno bili zastupljeni navijači momčadi Mostara (Ilići), pri čemu je navedeni igrač momčadi Stoca pretrpio ozbiljne ozljede i nije mogao nastaviti utakmicu.

Nakon navedenog događaja nije bili uvjeta za nastavak utakmice, te su suci odsvirali kraj iste.

Temeljem navedenih činjenica, a u skladu s člankom 32. stavak 3. Pravilnika o općinskim/gradskim malonogometnim natjecanjima mjesnih zajednica/naselja i Završnom turniru „Lige Hercegovine“, predmetna utakmica se, zbog činjenice kako je odigrano više od 80 % regularnog vremena određenog za igru, registrira rezultatom 3 : 2 u korist momčadi Stoca.
Sukladno navedenom odlučeno je kao u dispozitivu.

Utakmica za treće mjesto između predstavnika Posušja (Rakitno) i predstavnika (Mostara) Ilići igra se večeras od 20.30 sati, dok je finale Lige Hercegovine između predstavnika Širokog Brijega (Lijeva Obala) i predstavnika Stoca (MZ Stolac) igra se od 21.30 sati.

Vrijedi istaknuti i da se ne nasjeda na neslužbena priopćenja nekih stranica koje su tvrdile da će doći do izbacivanja nekih ekipa s natjecanja. S Lige Hercegovine nitko nije izbačen.