Džeki razbijena glava! Hrabra BiH pala na pretposljednje mjesto na ljestvici

Datum objave: 11.06.2019   Broj čitanja: 1321
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je u četvrtom kolu kvalifikacija za Euro 2020. godine na gostovanju kod Italije u Torinu rezultatom 2:1 nakon preokreta.

Robert Prosinečki je od početka sjajno postavio igru.

U 32. minuti muk na dijelu tribina Juventusovog stadiona na kojem su se nalazili domaći navijači. Sjajan kontranapad Zmajeva izveli su Darko Todorović, Muhamed Bešić, Višća i Džeko. Lopta je stigla do Višće na desnoj strani, on šalje oštru loptu po zemlji u peterac, a Džeko je zakucava u mrežu za 1:0 i veliko slavlje Fanaticosa.

Na početku drugog poluvremena Talijani su stigli do izjednačenja. U 49. minuti korner s desne strane izveo je Federico Bernardeschi i poslao loptu na rub kaznenog prostora gdje je Lorenzo Insigne bio neometan. Napolijev napadač zakucava za 1:1 iz voleja.

Imala je BiH prilika do kraja, Višćin udarac zaustavio je Sirigu, zatim je Džekin čist gol očistio Višća koji je leža ispred Sirigua, a onda nakon svega uslijedila je kazna.

U 86. minuti Marco Verratti pogodio je za 2:1 Italije.

BiH je sada pretposljednja i samo je Lihtenštajn gori od ove reprezentacije.

Nažalost, u dvoboju s Chiellinijem, Džeko je razbio glavu.