Messi se vratio, Argentina potopljena na početku Cope

Datum objave: 16.06.2019   Broj čitanja: 987
Povratak Lionela Messija u reprezentaciju Argentine, od koje je nakon SP-a prošlog ljeta uzeo pauzu razočaran nizom neuspjeha na velikim natjecanjima koji je kulminirao debaklom u Rusiji, označio je još jedan težak udarac.

Najvjerojatnije posljednju priliku da s Argentinom uzme kontinentalni ili svjetski naslov je Messi, koji za tjedan dana puni 32 godine, otvorio porazom od Kolumbije 0:2 u prvom kolu skupine Copa Americe u Brazilu.

Lionel Scaloni koji je nakon sramote na SP zamijenio potpuno pogubljenog izbornika Jorgea Sampaolija, pokušao je savladati Kolumbiju s napadačkim trojcem Di Maria - Messi - Aguero, ali to mu nije uspjelo. Argentina je i dalje jalova, pa je već na poluvremenu Di Mariju mijenjao De Paulom. Ali bez uspjeha.

Kolumbija je Argentinu blokirala tamo gdje je najtanja, na sredini terena te odličnom obranom predvođenom vratarom Ospinom. A probila ju je preko desne strane, gdje su vladali Cuadrado i James.

Ipak, čini se da je suparnika savladala na početku prvenstva Južne Amerike u završnici utakmice najviše zahvaljujući sjajnim potezima izbornika Carlosa Queiroza.

Njegove zamjene postigle su oba gola, a jedan od njih također je namjestio igrač koji je ušao s klupe.

U 71. minuti Roger Martinez, koji je u igru ušao već u 14. minuti umjesto ozlijeđenog Luisa Muriela, dovodi Kolumbiju u vodstvo na asistenciju Jamesa Rodrigueza.

Konačan rezultat postavljen je pet minuta prije kraja u koprodukciji igrača s klupe. Jefferson Lerma je dodao, a Duvan Zapata poentirao.

U ovoj skupini danas od 21 sat igraju preostale reprezentacije Paragvaj i južnoamerički gost Katar.