Večer za pet: Gorica i Grude Centar upisali pobjede

Datum objave: 20.07.2019   Broj čitanja: 2605
Liga mjesnih zajednica općine Grude završila je sa svojim prvim tjednom. Petak večer otvorili su pioniri ekipa Drinovci i Tihaljina, a Tihaljski pomladak potvrdio je da selo za budućnost ne treba strahovati. Završilo je 1:4. Za Drinovce strijelac je bio Ivan Majić, a za Tihaljinu je hat-trick postigao Ivan Ančić i Petar Primorac.

Nakon toga su na scenu stupili seniori. Gorica je igrala protiv Boboške, a Ante Paradžik, zvijezda njemačkog niželigaša Beienheima i u drugoj utakmici zaredom bio je igrač utakmice. Iako je Boboška igrala konkretno i prijetila, jedna dobra lopta za Branu Bagu koji gađa rašlje donijela je Gorici vodstvo. U drugom poluvremenu nastavila se dobra igra s obje strane, a u jednom napadu igrač Boboške pada kod gola Gorice. Sudac nije svirao prekršaj, a dok su igrači prosvjedovali s druge strane otpočela je akcija za kontru, koja završava izglednim faulom za Goricu. I upravo iz te akcije rodio se pogodak Ante Paradžika. A da je i ove godine prevaga u Gorici koja igra dobar nogomet potvrdio je s još dva pogotka. Proglašen je za igrača utakmice. Sada Gorici ostaje još utakmica s Cerov Docem, a 6 bodova protiv izravnih konkurenata za četvrtfinale daju im mir pred tu utakmicu.

U skupini B utakmicu za oduševiti publiku igrali su Grude Zapad i Sovići Donji, a što se sve događalo teško je i nabrojiti, no počet ćemo ispočetka. Negdje do 15. minute prvog poluvremena Zapad je vodio 3:0 i igrali su kao u transu, premda im je golman Filipović ozlijeđen, a u tom je grmu možda i ležao zec za pobjedu. Sovićani su do kraja poluvremena uspjeli potpuno poravnati rezultat, a onda i preokrenuti na 3:4. I taman kad se činilo da će nastaviti zabijati poslije nevjerojatnog preokreta trojica Zorića koji su zabijali golove, Iko Tolić četverostruki asistent i Nikola Kozina kreator igre nekako pronalaze snage za novi preokret i vodstvo od 6:4. No onda na scenu ponovno stupaju Sovićani Ivan Vlašić, dvojica Gabrijela Šimić i Čuljak, te Bruno Prlić i svim snagama kreću u napad za poravnanje od 6:6. Da stvar bude zanimljivija nastavljaju igrati s golmanom igračem pa "Zapadnjaci" pokušavaju pogoditi njihov prazan gol, a ovi im uzvratiti igrom s čovjekom više u polju. Završilo je na kraju nevjerojatnih 6:6. Hat trick je postigao Mate Zorić i sebi priskrbio epitet igrača utakmice, 2 je zabio Hrvoje Zorić koji je svojom brzinom unio žustrost u igru Zapada, te 1 gol iskusni rutiner Šimun Zorić. Kod Sovića Ivan Vlašić je postigao hat trick sjajno se snalazivši pred vratima Zapada, dvojica Gabrijela po jedan gol, a gol je zabio i kapetan momčadi Bruno Prlić. Na kraju, publika je zapljeskala i jednima i drugima na igri koju su im prezentirali.

Večer je završila utakmicom skupine A između Grude Centra i Cerov Doca. Iako su mnogi unaprijed otpisali Cerov Dolac, na teren je izišla ekipa koja je odlučila pod svaku cijenu pokazati zube najboljoj ekipi desetljeća. Centar je utakmicu igrao bez Marija Galića i Ante Ćorluke pa je ovo bila prilika da senatori Ivan Ćorluka i Boris Miloš izrotiraju i mlađe igrače. Međutim, počeli su s jednim od najjačih timova, njih dvojica nazad, a istureni su bili Ivan Šimić i Nikola Mikulić.

Iako je preko Šimića Centar poveo, Cerov Dolac je odlučio ne predavati se tako da su izjednačili i na 1:1 i na 3:3, a taj rezultat stajao je na semaforu 9 minuta prije kraja. Međutim, ponestalo je snage za završiti, a u jednom trenutku Ivan Ćorluka od svoje polovine kreće u sprint i nakon tog pogotka jasno je bilo da je utakmica riješena i da ostaje još samo ovjeriti pobjedu što se i dogodilo.

Za Centar je 2 gola zabio Ivan Šimić, 2 Ivan Ćorluka i 1 Tomislav Ćorluka, a za Cerov Dolac odlični Kristijan Iličić je zabio 2 gola, a 1 Marko Bracić.

Da se vodila vječna ljestvica Ivan Šimić bi sigurno bio i igrač s najviše nastupa i najviše golova u 20. izdanja lige, a ovako ono što mu se broji su trofeji s Grude Centrom s obzirom da napada svoju osmu titulu. Upravo on je sinoć proglašen igračem utakmice.

Danas i sutra odmaramo, a od ponedjeljka kreću konačni okršaji za četvrtfinale.

U 19:15 na teren slijeću pioniri Grude Centra i kombinirane ekipe Ružići/Cerov Dolac.

Od 20:00 igraju Grude Zapad i Pocrte, od 21:00 Drinovci 1 i Sovići Gornji, a od 22:00 Ružići i Tihaljina.