Mourinhovi dečki pobijedili preokretom! Dybala probušio Oblaka

Datum objave: 26.11.2019   Broj čitanja: 875
Odigrane su prve utakmice petog kola Lige prvaka.

Nakon što je u ranijem terminu Club Brugge na pomalo nevjerojatan način uspio doći do boda na uvijek neugodnom gostovanju kod turskog Galatasarayja (2:2) , a Apotekari stigli do glatke gostujuće pobjede nad Lokomotivom iz Moskve (0:2) u kasnijem smo terminu imali prilike gledati čak šest utakmica od kojih je najzanimljivija bila ona između Juventusa i madridskog Atletica.

Utakmica u Torinu odigrana je pred rasprodanim Juventus stadionom, a čarolija večeri dogodila se u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Dybala je imao “skraćeni korner”, svi su očekivali ubačaj ali La Joya se odlučio na udarac koji prolazi “kroz uši” najskupljeg vratara svijeta Jana Oblaka te je veliko slavlje u Torinu moglo krenuti.

Bilo je to idealno vrijeme za pogodak budući da je praktički odmah nakon toga sudac posalo obje momčadi na predah.

U nastavku se rezultat nije mijenjao pa je tako Stara dama upisala minimalnu pobjedu nad Atleticom, a treba izdvojiti i nemogući promašaj Morate u sudačkoj nadoknadi vremena, kao i prije toga jednu izvrsno obrambenu reakciju De Ligta.

Od ostalih utakmica valja izdvojiti onu između Real Madrida i PSG-a.

Utakmica je završila rezultatom 2:2, a golove je za Real zabijao Benzema (17., 79), dok je kod gostiju precizan bio Mbappe (81') i Sarabia (83’)

Tottenham je na domaćem terenu ugostio grčkog prvaka Olympiacos. Iako su svi očekivali rutinsku pobjedu izabranika Josea Mourinha, gosti su prvi došli do prednosti. Prvo je precizan bio El Arabi u 6., a zatim I Semedo u 19. Minuti, a to je bilo nešto što nitko nije očeivao. Ipak, sastav “The Special Onea” je do poluvremena smanjio preko Allija, da bi u nastavku utakmice vidjeli potpuni prekret kojeg su režirali Kane (dva puta) i Aurier pa je tako Tottenham upisao pobjedu kojom su si i matematički osigurali europsko proljeće. Zanimljivo, Kane je s ova dva pogotka postao igrač koji je najbrže stigao do brojke 20 u povijesti Lige prvaka.

Za kraj izdvajamo i ogromnu pobjedu Bayerna nad Crvenom zvezdom. Bivša momčad Nike Kovača slavila je u Beogradu s ogromnih 0:6, a prvo ime večeri bio je, a tko drugi nego Robert Lewandowski koji je zabio čak četiri pogotka u razmaku od 15 minuta.

Dodajemo za kraj kako je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić upisao dvije asistencije, a Bayern je u petom kolu upisao i svoju petu pobjedu u ovogodišnjoj Ligi prvaka. Utakmica je završila rezultatom 0:6, a osim Lewandowskog kod Bayerna su precizni bili još i Goretzka i Tolliso.