Zaječar je pokoren! Gruđanke se vraćaju kući

Datum objave: 20.01.2020   Broj čitanja: 954
U drugoj utakmici 3. turnira WRHL-Ženske regionalne rukometne lige u Zaječaru ekipa HRK Grude je ostvarila četvrtu uzastopnu pobjedu i to protiv vodeće ekipe prvenstva Sjeverne Makedonije, ekipe Kumanova.

Odlična utakmica u kojoj smo vidjeli puno izvrsnih poteza s obje strane, brzu i borbenu igru te veliku neizvjesnost do zadnje sekunde. Kasnije se pokazalo da je ova utakmica imala gotovo isti tijek i puno sličnosti sa kasnije odigranom utakmicom na EP za muškarce između Hrvatske i Njemačke.

Nakon početnog ispitivanja snaga , veći dio prvog poluvremena prednost je imala ekipa Kumanova. Na kraju tog dijela igre zaostatak Gruđanki je bio tri gola. I onda je prva prednost Gruđanki ostvarena tek u samoj završnici utakmice i to u 55. minuti. Uslijedila je prava drama u kojoj je grudska ekipa u zadnje 3 minute ušla s igračicom manje i rezultatom 26:26. Grudske rukometne kraljice su kada je bilo najvažnije odigrale i najbolje. Fanatična borbenost i zrelost u odlučujućim trenucima naših igračica te fenomenalna vratarka Darjana Vukliš koja je uz sjajno izdanje tijekom cijele utakmice obranila i zadnji zicer protivnica nekoliko sekundi prije kraja, su donijeli ovu pobjedu nad favoriziranom ekipom Kumanova.

Ovom četvrtom uzastopnom pobjedom. ekipa HRK Grude je ostala sama na vrhu ljestvice WRHL gdje će dočekati i zadnji turnir koji će se održati polovinom veljače u Podgorici. Na tom turniru naše cure će odmjeriti snage protiv ORK Rudar i ŽRK Kumanovo. Kako god završi taj turnir HRK Grude je premašio sve svoje želje u očekivanja od svog prvog nastupa u WRHL.

Iz kluba su čestitali trenerici i igračicama kao i navijačima koji su prevalili dalek put da dođu podržati grudske djevojke.