Guardiola želi do kraja! City srušio Reala! Pao i Juventus!

Datum objave: 26.02.2020   Broj čitanja: 871
Real Madrid - Manchester City 1:2 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Real je u vodstvo doveo Isco u 60. minuti. U jeku dominacije City je primio gol potpuno kontra tijeka utakmice i za to si je sam kriv. Otamendi i Rodri su se sudarili i lopta tako dolazi do Viniciusa, kojeg je morao zaustaviti Walker, ali kada to nije uspio, mladi Brazilac s desne strane lijepo dodaje za usamljenog Isca pred golom, koji lagano zabija.

Izjednačio je Gabriel Jesus u 78. minuti. Bila je to sjajna akcija i centaršut De Bruynea, koji je sačuvao loptu pored nekoliko suparničkih igrača na lijevoj strani i onda bez gledanja nabacio na drugu stativu za Jesusa, koji je u skoku bolji od Ramosa i zabija za poravnanje.

Gostima je preokret i pobjedu donio De Bruyne iz penala u 83. minuti. Sterling je prošao pokraj Carvajala, koji ga ruši i to je čisti penal. De Bruyne šalje loptu lijevo, a Courtoisa desno.

Tri minute kasnije Realu je isključen kapetan Sergio Ramos, koji tako neće moći igrati na uzvratu 17. ožujka u Manchesteru.

City, maestralno vođen Guardiolom na klupi i De Bruyneoma terenu, zaslužio je i daleko uvjerljiviju pobjedu od ove protiv Reala, za kojeg se čini da je do gola kontra Cityja mogao doći samo onako kao što ga je zabio - velikim greškama suparnika.

Ipak, mora se priznati da je imao još jednu sjajnu priliku, kada je u 30. minuti Benzema glavom poslao loptu u kut, ali od tamo je fantastičnom intervencijom iščupao Ederson.

Međutim, što tek reći o velikim prilikama Cityja? Courtois je u 21. i 57. minuti sjajnim obranama spriječio Jesusa i Mahreza da ne zabiju, a u 45. minuti Casemiro je sa crte izbio loptu koju je u vlastiti gol slao Ramos.

Lyon je slavio protiv Juventusa u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka na Groupama Areni u Lyonu s 1:0, a jedini gol na utakmici zabio je Lucas Tousart u 33. minuti utakmice.

Prvu priliku na utakmici vidjeli smo u 21. minuti, a zaprijetio je domaćin, no udarac glavom Kara Ekambija nakon ubačaja iz kornera završio je u vratnici. Daleko bolju igru Lyon je okrunio vodstvom u 31. minuti, a pogodak je postigao Lucas Tousart na asistenciju Houssema Aouara.

Francuzi su u 40. minuti imali još jednu odličnu priliku, no Ekambi je pucao preko gola. Talijanski prvak u prvih 45 minuta nije pokazao ništa, a kako je igrao dovoljno pokazuje podatak da u prvih 45 minuta nije uputio niti jedan udarac u okvir domaćeg gola.

Juve je u drugom dijelu pojačao pritisak, ali bez konkretne završnice i domaćin je uspio obraniti pogodak prednosti. Uzvratni susreti su 17. ožujka u Manchesteru i Torinu.