Dinamo bez Lige prvaka! Europsku priču nastavlja u play-offu za Europsku ligu

Datum objave: 16.09.2020   Broj čitanja: 568
Dinamo je bio favorit, imao je i dominaciju, ali uništile su ih jako loše obrambene reakcije. Mađari su iskoristili sve poklone i revanširali se za prošlogodišnji poraz od 4-0.

Ferencvaros je poveo već u 80. sekundi utakmice golom Gerga Lovrencsicsa, no Dinamo je izjednačio u 23. minuti nakon autogola bivšeg igrača Lokomotive Myrta Uzunija. Ferencvaroš je stigao do nove prednosti u 65. minuti golom Uzunija koji se tako iskupio za autogol.

Mađarski prvak je tako uzvratio Dinamu za prošlosezonski poraz, također u 3. pretkolu Lige prvaka.

Dodajmo i kako su "Modri" prvi put u svojoj povijesti u Europi ispali od nekog mađarskog kluba. Do večerašnjeg ogleda sedam puta su igrali protiv Mađara i svih sedam puta prošli dalje. Tri puta su izbacili MTK, dva puta Ferencvaros, a po jednom ZTE i Gyor.

Pobjedom protiv Dinama, mađarski prvak je izborio play-off Lige prvaka u kojem će igrati protiv pobjednika susreta Karabah - Molde, ali i osigurao jesen u Europi. U slučaju pobjede u završnoj rundi kvalifikacija Mađari ulaze u natjecanje po skupinama Lige prvaka, dok porazom sele u natjecanje po skupinama Europske lige.

Porazom od Ferencvaroša, Dinamo je ispao iz kvalifikacija za Ligu prvaka, a europsku priču nastavit će u play-offu ili zadnjem pretkolu Europske lige, piše 24sata.hr