Posušje - Grude 77:69 u prvoj utakmici! Finale se seli u dvoranu Bili Brig

Datum objave: 18.04.2021   Broj čitanja: 962
U prvoj utakmici finala Lige Herceg Bosne Posušje je na domaćem terenu slavilo protiv Gruda rezultatom 77:69.

Prva četvrtina bila je dosta izjednačena, međutim druga je bila ključna. Tu je domaća momčad napravila seriju od 16:6 i na odmor otišla rezultatom 39 - 28. U drugom poluvremenu utakmica je bila ravnopravna, međutim jasno je da je ta druga četvrtina odlučila susret.

Konačni rezultat Posušje - Grude 77:69.

U Posušju najbolji je bio Ivica Širić s 24 koša, a slijedili su ga Ante Begić i Tomislav Ramljak sa po 16 koševa.

Kod Gruda, prvo ime susreta bio je Marko Andrijanić s 25 koševa, Željko Leko ubacio ih je 17, a Zlatko Galić 15.

Po broju skokova na utakmici prednjačio je Zlatko Galić iz Gruda s 13 skokova, dok je najviše asistencija imao Ante Begić iz Posušja.

Finalna utakmica se sada seli u Grude. Utakmica se igra u srijedu, a termin ćemo pravovremeno objaviti.