Čapljina izjednačila protiv HKK Grude! Finale se seli u dvoranu Bili Brig

Datum objave: 30.03.2022   Broj čitanja: 3072
U Čapljini je odigrana druga utakmica finala Lige Herceg Bosne između Čapljine i Gruda, a slavio je domaćin rezultatom 77:71.

Čapljinci su tako nakon poraza u dvorani Bili Brig u prvoj utakmici izjednačili ukupni rezultat 1:1, a Grude propustile priliku da već u nedjelju, 3. travnja, na svom terenu proslave naslov prvaka.

I večerašnja utakmica ponudila je pregršt uzbuđenja. Čapljina ju je na krilima Valentina Jurkovića bolje otvorila, te je prva četvrtina završena 21:13. Međutim, izabranici Stipe Brzice dižu se u nastavku, te na krilima Nikole Andrijanića, pred kraj treće četvrtine dolaze na samo pola poena zaostatka, nakon što je spomenuti igrač ubacio tricu.

Prijelomni trenutak mogao je biti 5 minuta prije kraja kada su Grude ponovno došle na pola poena zaostatka, međutim jedno promašeno bacanje i jedan promašaj za tri poena dale su Čapljincima priliku da mirno privedu susret kraju i pobijede 77:71.

Kod Gruda, najefikasniji je bio Nikola Andrijanić s 23 koša, a u Čapljini Valentin Jurković s 21 košem, uz još 11 skokova i 5 asistencija, te 2 blokirana šuta.