Petarda za Želju na Mokrom Docu

Datum objave: 03.04.2022   Broj čitanja: 2053
Posušje u odličnoj utakmici s pet golova pobijedilo Željezničar.

Posušje je u posljednjoj utakmici 24. kola Premijer lige BiH bilo bolje od Željezničara rezultatom 3:2.

Publika na stadionu Mokri Dolac uživala je u ovom susretu obzirom da su vidjeli čak pet golova.

Prvi gol pao je u 57. minuti, Krišto je pogodio za Posušje nakon kornera i doveo svoju ekipu u vodstvo.

Slavlje nogometaša Posušja nije dugo trajalo. Željezničar je samo dvije minute kasnije preko Kosorića izjednačio rezultat na 1:1.

Sudac Gigović je u 63. minuti dosudio prekršaj Štilića i pokazao na bijelu točku. Posušaci su već tada mogli doći u prednost, no Barišić nije bio siguran sa bijele točke, lopta je otišla pokraj gola.

Ovaj promašeni jedanaesterac nije obeshrabrio ekipu Posušja. U 71. minuti zasluženo su poveli. Serdarušić je odlično pratio akciju i pogodio za 2:1.

Unatoč vodstvu Posušje je imalo dosta šansi, ali nisu uspjeli povećati rezultat. Kako to obično u nogometu biva, momčad iz Sarajeva je sve propuštene prilike kaznila.

Nakon kornera, lopta se odbila do Štilića koji je sjajno šutirao sa 13 metara i pogodio za 2:2. Ali ni to nije bilo sve u ovom susretu.

Svojim ulaskom u igru, Serdarušić je razdrmao ekipu i ponovno u 84. minuti postigao gol za vodstvo Posušja i postavio konačan rezultat susreta od 3:2.

Susret Posušja i Željezničara započeo je minutom šutnje za preminulog novinara Peru Crnogorca iz Posušja.