Manchester United slavio protiv Liverpoola! Samo je trebalo Maguirea maknuti iz momčadi...

Datum objave: 22.08.2022   Broj čitanja: 1988
Manchester United je u derbiju svladao Liverpool 2:1 na Old Traffordu u trećem kolu Premier lige i došao do prvih bodova ove sezone.

Liverpool je pak ostao na dva boda te i dalje čeka na prvu ligašku pobjedu. United je pobjedom skočio na 14. mjesto na tablici, dok je Liverpool pao na 16. mjesto.

United je uspio povesti u 16. minuti utakmice. Eriksen je odigrao dupli pas s Elangom, koji je odigrao povratnu loptu za Sancha, a on je varkom cijelu obranu Liverpoola, uključujući i Alissona, poslao u prazno te samo lagano gurnuo loptu u mrežu.

Momčad Erika ten Haga povisila je vodstvo u 53. minuti golom Marcusa Rashford. Liverpoolov kapetan Henderson loše je reagirao na sredini terena, Martial je primio i proslijedio loptu do Rashforda koji je utrčao Gomezu iza leđa i rutinski pogodio za 2:0, piše Index.hr. VAR je provjeravao gol zbog mogućeg zaleđa, ali je odlučeno da ga nije bilo.

Kloppova ekipa od tog je trenutka ponovno imala nekakvu jalovu inicijativu, a pogodak kojim je ublažila poraz postigla je u 81. minuti. Fabio Carvalho je šutirao, De Gea je obranio, ali na odbijanac je natrčao Mohamed Salah i glavom zakucao loptu u mrežu.

Spomenimo da je Ten Hag danas na klupi ostavio kapetana Harryja Maguirea, dok je drugi kapetan Cristiano Ronaldo ušao u 85. minuti. S druge strane, brojni izostanci kod Liverpoola pokazali su se kao veliki problem. Od onih najbitnijih nije bilo Nuneza, Jote, Thiaga, Matipa i Konatea.