FOTOGALERIJA: Pobjednički ulazak Gruđanki u novu sezonu! Kćeri bure srušile cure Borca

Datum objave: 17.09.2022   Broj čitanja: 2815
Počela je nova rukometna sezona, a otvorena je onako kako je i završena, pobjednički za HRK Grude.

Premijer liga BiH ove godine u svom nazivu nosi i nastavak BH Telecom koji je generalni sponzor lige, a upravo je današnja utakmica trebala pokazati tko je najveći favorit ovogodišnjeg natjecanja, i sada je jasno, iako u pomlađenom sastavu, Gruđanke su i dalje najveći favoriti.

Danas je u dvoranu Bili Brig stigla ekipa ŽRK Borac. I Banjalučanke su čvrsto ušle u susret, čak i povele u prvih 10 minuta, međutim Gruđanke su tek nabijale radnu temperaturu.

Otvorilo se već u prvom poluvremenu te su domaće igračice na odmor otišle rezultatom 18:11.

I nastavak utakmice donio je dominaciju Gruđanki iako su 'Borkinje' u jednom trenutku smanjile prednost na 5 golova, međutim jedna od dvi sestre blizanke, Martina Šumelj brani nekoliko ključnih lopti, među njima i sedmerac, a Gruđanke nakon rezultatske krize od nekoliko minuta, ulaze u niz koji pokazuje zašto su višestruke prvakinje.

Završilo je 32:24 za Grude. Jovana Ilić zabila je 7 golova, Lea Bošnjak koja je pojačala grudsku momčad zabila ih je 6, po 5 su upisale Teodora Petković i Matea Šumelj, 4 izvrsna Karla Lovrić koja se i u obrani poput lavice borila, zatim domaće zvijezde Mia Lugonjić 3 i Josipa Zubac 2 pogotka.

Predsjednik kluba Zoran Trlin, trenerica Zlata Zubac i njena pomoćnica Kornelija Leko cijelu su utakmicu vodili momčad na najvišoj razini, a opće veselje je nastalo nakon posljednjeg sučeva zvižduka i još jednog otvaranja sezone sedmerostrukih prvakinja pobjedom.

Donosimo fotogaleriju: HRK GRUDE - ŽRK BORAC 32:24