Nikad ne otpisujte Lea Messija! Odveo je Argentinu do pobjede!

Datum objave: 26.11.2022   Broj čitanja: 1650
U drugom kolu skupine G Svjetskog prvenstva Argentina je golovima Lea Messija i Enza Fernandeza s 2:0 slavila. Argentina se tako spasila, jer im je nakon debakla protiv Saudijaca u prvom kolu prijetilo ispadanje s turnira.

Ekipa Lionela Scalonija je sada skočila na drugo mjesto skupine i u srijedu će protiv Poljske imati priliku izbiti na čelo.

Skupina C će se u nokaut-fazi križati sa skupinom D, na čijem je čelu Francuska. Današnji okršaj Argentine i Meksika sve do Messijevog pogotka u 64. spadao je među najmanje atraktivne utakmice na Svjetskom prvenstvu, ali argentinski kapetan je svojom majstorijom otvorio utakmicu. Gauchosi su većinu vremena imali vrlo jalovu inicijativu i pasivni posjed, a obje ekipe su se isticale vrlo grubim startovima. OD same igre, iz prvog dijela može se izdvojiti samo par opasnih prekida.

Messi s jedne i Alexis Vega s druge tukli su po golu direktno iz slobodnih udaraca, ali Guillermo Ochoa i Emiliano Martinez bili su na visini zadatka. Napokon, Di Maria je dao loptu Messiju u sredini u 64. minuti, a on se namjestio na lijevu nogu i s 20 metara prizemnim udarcem uz samu stativu matirao u ovom slučaju potpuno nemoćnog Ochou. U 87. minuti Messi je bio asistent, a Fernandez je prekrasnim felšanim udarcem iskosa zatresao mrežu.

Meksiko je ovim porazom pao na dno skupine, budući da su u prvom kolu remizirali s Poljacima. Ipak, postoji još nade za ekipu izbornika Gerarda Martina. Oni u posljednjem kolu igraju protiv Saudijaca u utakmici u kojoj će imati imperativ pobjede, a uz to će se morati nadati i za sebe povoljnom ishodu između Argentine i Poljske. Obje utakmice na rasporedu su u srijedu u 20 sati.