Suci: Ivo Bošnjak i Josip Marić (Mostar)

HRK Grude: Martina Šumelj, Matea Šumelj 7,Paula Miloš, Anja Boban, Teodora Petković 2, Mia Lugonjić 3, Lea Bošnjak, Ina Džidić, Milena Vujisić, Karla Lovrić 8, Barabara Karačić, Ana Vukoja, Gabriela Rašić, Josipa Zubac 4, Jovana Ilić 11

ŽRK Krivaja Zavidovići: Sara Šehić, Amna Mehinagić 3, Amina Bašić, Amina Bukvić, Adnana Latifović 2, Nejra Cerić 1, Nejra Karahasanović, Ajna Mačak 5, Vildana Bajrić, Lamija Mujkić, Alena Latifović 10, Jasmina Ćosić 1, Adna Latifović, Naida Frkatović, Emina Šabić, Sara Bašić 2

Trener: Adnan Bašić

Sedmerci: 3(2)

Isključenja: 14 min

Utakmica dvije ekipe koje su ovog proljeća sa maksimalnim učinkom je donijela odličan rukomet. Igralo se brzo, borbeno, atraktivno…

Početak je prošao u ispitivanju snaga, izjednačenoj igri i rezultatu. Tako je bilo prvih 10-ak minuta, sve do rezultata 4:4. U narednih 5- 6 minuta domaća ekipa je imala laganu prednost od 1-2 gola. Ključni dio prvog poluvremena je uslijedio od 16-21-minute kada Gruđanke igraju perfektno te agresivnom i pokretljivom obranom te munjevitim akcijama u napadu  prave 5:0 i odlaze na 14:8. Do kraja poluvremena su uspjele tu prednost još malo podići i otići na odmor pri rezultatu 19:12.

Početak 2.poluvremena je pripao gošćama koje su iskoristile nekoliko grešaka domaćih igračica smanjile zaostatak na 19:14 ,ali su domaće igračice uzvratile mini serijom od 3:0. Krivaja je ipak dosta bolje igrala sve do 53.minute i u nekoliko navrata su uspjele prići na -4. Gruđanke su tada ubacile u turbo pogon i furioznom igrom u zadnjih 7 minuta otići na +10.

Ovo je svakako bila najvažnija pobjeda aktualnih prvakinja BiH ovog proljeća. Veoma dobra igra u oba smjera i dominacija u odlučujućim periodima utakmice su osigurali uvjerljivu pobjedu.

Čestitke grudskim rukometnim kraljicama na novoj pobjedi, a gošćama iz Zavidovića zahvaljujemo na fer i korektnoj igri i želimo im puno sreće u nastavku prvenstva.