Manchester City prvak Europe! Lukaku umjesto Džeke, vjerojatno, pogreška večeri

Datum objave: 10.06.2023   Broj čitanja: 3267
Manchester City prvi je puta u povijesti prvak Europe. U finalu ovosezonskog izdanja Lige prvaka svladao je milanski Inter 1:0.

Pogodak vrijedan titule postigao je Rodri u 68. minuti. City je tako upotpunio uspješnu sezonu u kojoj je osvojio i Premier ligu i FA kup, a Pep Guardiola je treći put u trenerskoj karijeri osvojio Ligu prvaka, čime se izjednačio na drugom mjestu vječne ljestvice sa Zinedineom Zidaneom i Bobom Paislyjem. Na vrhu je Carlo Ancelotti s četiri naslova. Nakon milijardu i 200 milijuna eura Guardiola je uzeo naslov prvaka, međutim u 143 godine Cityija, čak 50 posto trofeja osvojili su u ovih 7 godina otkad je Pep trener. Također, predsjednik Cityija Arap odgledao je utakmicu uživo, drugi put u životu.

City je uspio stići do vodstva u 68. minuti. Manuel Akanji odradio je velik dio posla i dodao za Bernarda Silvu, koji je s desne strane ubacio loptu u šesnaesterac. Ona se od bloka Francesca Acerbija odbila na 13-14 metara od gola, gdje ju je dočekao usamljeni Rodri i udarcem iz prvog dodira zabio za prednost koju City nije ispustio.

Ali nije engleskoj momčadi bilo tako jednostavno. Samo tri minute nakon pogotka, Inter je zamalo poravnao. Federico Dimarco glavom je prebacio Edersona, no pogodio je gredu. Bio je Dimarco prvi i na odbijenoj lopti, opet je šutirao, ali u bloku se ispriječio njegov suigrač Lukaku.

Na drugoj je strani Foden u 77. minuti propustio iskoristiti veliku priliku. Točnije, zaustavio ga je Andre Onana. A onda je u 88. minuti Inter propustio svoju najveću priliku na utakmici. Tragičar je opet bio Lukaku. Brozović je ubacio, a Gosens proslijedio loptu do belgijskog napadača, koji je glavom s pet metara pogodio Edersona.