Nova blamaža BiH, prvi put u povijesti poražena od Luksemburga, navijači zviždali igračima, izborniku...

Datum objave: 20.06.2023   Broj čitanja: 3119
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je pravu blamažu i u Zenici izgubila od reprezentacije Luksemburga s 2:0 u 4. kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024. godine.

Bila je ovo važna utakmica za „Zmajeve“ u kojoj smo očekivali pobjedu i bodove, a dobili smo blijedu utakmicu naših nogometaša i jedan od najtežih poraza u povijesti reprezentacije.

Gosti iz Luksemburga su poveli već u 4. minuti. Nakon greške mladog Adriana Leona Barišića lopta se odbila do Borgesa Sanchesa koji je poslao loptu u mrežu i utišao Bilino polje.

Šokantno vodstvo Luksemburžana trebalo je probuditi „Zmajeve“ koji su tek na trenutke pokazali naznake pritiska i inicijative, ali nisu uspjeli kreirati ništa ozbiljnije. Kenan Kodro je u 18. minuti pogodio stativu i to je bilo sve od naše reprezentacije u prvom dijelu.

Da je ovo bila užasna partija u kojoj ništa nije išlo od ruke za naše igrače potvrdio je i loše izveden jedanaesterac Amira Hadžiahmetovića u 56. minuti. Nezadovoljni navijači su zviždali bh. nogometašima koji su bili bezidejni, tromi, indisponirani i nezainteresirani za nešto više. Zvižduke je dobio i izbornik Faruk Hadžibegić kojem su skandirali „Faruk odlazi“.

I kada smo mislili da ne možemo niže potonuti dogodila se 74. minuta kada je Danel Sinani iskoristio konfuziju u našim redovima i pogodio za 2:0.

Ovo je prvi put da je Bosna i Hercegovina izgubila od Luksemburga. Do sada smo imali sedam pobjeda iz isto toliko utakmica.

Inače, bh. tim je nakon četiri odigrane utakmice sada na pretposljednjem mjestu grupe J sa samo tri osvojena boda. Jedino je Lihtenštajn ispod nas koji ima 0. Portugal je stopostotan (12), Slovačka ima deset, Luksemburg je na sedam osvojenih bodova, dok Island ima tri.