LMZ Grude: Centar i Tihaljina dominiraju u skupini, Pešija tri poluvremena prespavala pa u četvrtom napravila čudo

Datum objave: 28.07.2023   Broj čitanja: 4282
I četvrtak je bio uzbudljiv u Grudama s pregršt zanimljivih utakmica. Gorjelo je na terenu, ali i na tribinama, za stolovima...

Prvo su na teren istrčala djeca. Tihaljina je savladala Grude Bobošku, a Gorica Sovići bili su bolji od Pocrta.

Onda su na teren istrčali seniori. Tihaljina je igrala protiv Drinovaca 2. Iako se činilo da bi Drinovci mogli napraviti nešto više, osobito nakon divnog, dalekometnog udarca i gola Mihe Glavaša, kasnije je sve išlo na stranu Tihaljine koja se polako promiče među favorite ovogodišnje lige. Tomislav Perić je izjednačio u svom stilu, iz okreta, te i dalje ostaje enigma za obrambene igrače Hercegovine, a sve su prilike da će to biti još dugo. Nakon njega zabijaju i Luka Ančić, Marinko Primorac i Ljubo Ančić. Ante Mušan se ovog puta nije upisao u strijelce, međutim da je bio jedan od najboljih na terenu, neosporno je. Slavlje Tihaljine nakon šestog boda trajalo je dugo u noć jer je četvrtfinale praktički pred vratima. Što se Drinovaca tiče, da je bila koja nijansa sreće, da ona lopta Tonija Tomasa nije pogodila stativu i prošetala se crtom, vjerojatno bi na utakmici bilo još uzbuđenja, a ovako, turnir još traje, zanimljiv je i predstoji borba do samoga kraja.

Druga utakmica donijela je nevjerojatan obrat i pobjedu Pešije nad Goricom. U jednom trenutku Gorica je imala 4:0 i činilo se da će katastrofa zadesiti momke u crnom koji su u prvoj utakmici došli vidjeti novi teren, a i u poluvremenu druge su u glavi razmišljali kako bi se možda najbolje bilo vratiti kod škole. Međutim, krizni sastanak u time outu drugog poluvremena kapetana Nikole Marića, senatora Marka Marića, golmana Joška Tomasa i voditelja Željka Andrijanića urodio je plodom. Na gol staje Marko Marić, a u igru ulazi 16-godišnji Jakov Markota. Ante Marić nakon 14 upita voditelju, "što smo se mi ove godine prijavili", shvaća da neće dobiti adekvatan odgovor pa počinje zabijati golove. I Pešija se nakon 0:4 i 2:5 vraća, te pobjeđuje 6:5 uz golove Brune Andrijanića, Filipa Markote, Marka Marića i Ante Marića koji je postigao 2 gola, uz 1 autogol, te uz osobite pohvale Nikoli Mariću koji se nakon pauze vratio sa stilom. Gorica, moglo bi se reći, ove godine ima dosta pehova, ali još su tri utakmice do kraja i brončana momčad iz prošle godine zasigurno će dati sve od sebe da zapapri situaciju do kraja.

Treća utakmica bila je repriza finala iz ranijih godina i okršaj titana na terenu. Igrali su Grude Centar i Ružići. Prvo poluvrijeme bilo je tvrdo, i jedni i drugi odmjeravali su snage, i bilo je pitanje kad će se mreža zatresti. A zatresla se početkom drugog poluvremena kada je Ivan Mikulić zabio gol za Centar. Tada je Centru bilo lakše razvijati svoju igru, dok su Ružići morali juriti po pogodak izjednačenja kako bi ostali u igri za prvu poziciju u skupini. Međutim, do izjednačenja nije došlo, ali je do novog gola Ivana Mikulića koji je maratonski istrčao po loptu i pogodio prazan gol Ružića koji su preko golmana igrača pokušali nešto promijeniti.

Grude Centar i Tihaljina dosad su pokazali najviše na turniru, međutim prave utakmice tek predstoje i skupina smrti iz ove perspektive djeluje itekako zanimljivo.

Utakmice se nastavljaju večeras skupinom A, kada bismo mogli saznati i prve sudionike četvrtfinala:

19:00 Tihaljina – Ružići (Juniori)
19:45 Drinovci – Grude Boboška (Juniori)
20:30 Sovići Donji – Grude Zapad
21:30 Donji Mamići – Pocrte
22:30 Drinovci 1 – Dragićina