Bjelici već prijeti otkaz, predsjednik najavio razgovor s trenerom

Datum objave: 28.09.2023   Broj čitanja: 2083
Trabzonspor Nenada Bjelice izgubio je 3:2 na gostovanju kod Hatayspora u šestom kolu turskog prvenstva.

Trabzonspor je u ovaj meč ušao nakon pobjede nad Bešiktašem 3:0 i činilo se kako će Bjeličin sastav doći do treće uzastopne prvenstvene pobjede nakon vodstva 2:0, no u završnici se dogodio velik preokret.

Bjelica se našao na udaru kritika nakon što je u posljednjih 20 minuta njegova momčad primila dva gola. Šokantnim porazom Trabzonspor je ostao na sedmom mjestu sa sedam bodova manje od vodećeg Galatasaraya.

"Igrali smo jako dobru utakmicu prvih 70 minuta. Vodili smo 2:0, a ne znam što se onda dogodilo. Doživjeli smo pad", rekao je Bjelica nakon utakmice. Ta izjava naišla je na kritike navijača, ali i medija. Turski CNN piše: "Bjelica im je poklonio tri boda." Ostali turski mediji navode kako je Trabzonspor počinio samoubojstvo te da je poraz zasluga trenera Bjelice.

U Turskoj vjeruju da će Bjelica, koji je stigao ovog ljeta u Trabzonspor, dobiti otkaz ako u sljedećem kolu izgubi od Pendikspora. Već se znaju i potencijalni nasljednici, to su Abdullah Avci i Sergen Yalcin.

Nakon šokantnog poraza se oglasio predsjednik Trabzonspora Ertugrul Dogan. Rekao je da je imao sastanak s Bjelicom i da će uskoro opet razgovarati.

"Uvijek imamo sastanke s trenerom i uskoro ćemo se ponovno sresti. To su normalni sastanci. Ni on ne želi da situacija bude ovakva. Svi žele da Trabzonspor bude bolji, trener također to želi. Nadamo se da više nećemo doživljavati slične rezultate", rekao je Dogan.