Osijek slavio na Poljudu! Torcida vikala: Leko, odlazi!

Datum objave: 22.10.2023   Broj čitanja: 2767
Ivan Leko na klupi je ostavio ozlijeđenog Marka Livaju nadajući se da mu on neće trebati protiv Osijeka, koji je do ove utakmice dobio samo jednu od zadnjih šest u prvenstvu.

Osijek je u 12. kolu SuperSport HNL-a šokirao Hajduk na Poljudu pobijedivši 2:0. Momčad Zorana Zekića povela je u 46. minuti nakon sjajne akcije i gola Petra Brleka, a pobjedu je potvrdila u 75. minuti kad je Ivan Lučić nesretno skrenuo loptu u svoj gol nakon udarca Naira Omerovića. Hajduk nije imao nijedan udarac u okvir.

Ivan Leko na klupi je ostavio ozlijeđenog Marka Livaju nadajući se da mu on neće trebati protiv Osijeka, koji je do ove utakmice dobio samo jednu od zadnjih šest u prvenstvu. No momčad Zorana Zekića postavila se iznimno pametno, a iako je Hajduk dominirao u prvom poluvremenu, bez problema se branila.

I ne samo da se branila nego je bila opasna iz kontri.

Igralo se tek 15 sekundi u nastavku kad je Darko Nejašmić na polovici Hajduka odigrao Ramonu Mierezu, on je kao mantinela samo odbio u trk Brleku, koji je snažnim udarcem probio Lučića za potpuni šok na punom Poljudu.

U 73. minuti Kristijan Lovrić je nakon odličnog duplog pasa s Omerovićem tukao pokraj gola, ali to je bila samo najava onoga što će se dogoditi već u sljedećoj akciji. Omerović je dobio loptu na lijevoj strani, otresao sa sebe Filipa Krovinovića i ušao u šesnaesterac.

Nitko od igrača Hajduka nije mu izašao u blok pa je zapucao u bliži kut. Lopta je pogodila stativu i onda se odbila od leđa nesretnog Lučića i otkotrljala preko linije za 0:2. Hajduk je nakon drugog gola potpuno pao, a imao je puno sreće u 85. minuti kad je fantastičan udarac Lovrića iz slobodnjaka zaustavila stativa.

Osijek je bez ikakvih problema sačuvao vodstvo do kraja susreta protiv Hajduka, koji je izgledao kao da dva dana ne bi dao gol. Leki je ovo bio četvrti poraz u zadnjih šest prvenstvenih utakmica, a prvi put ove sezone Poljudom se nakon utakmice zaorilo: "Leko, odlazi!"