Jakirović: Vile su nas pronosale, ali Dinamo je osvojio tri boda!

Datum objave: 25.11.2023   Broj čitanja: 3071
Drago mi je da momci dobro reagiraju pod pritiskom. Bore se do kraja, ne predaju se i to mi je drago. Zahvaljujem se i publici na podršci, bodrili su nas i tjerali prema naprijed i kad smo primili gol. Tanka je linija između uspjeha i neuspjeha u nogometu.

Dinamo je u 16. kolu SuperSport HNL-a pobijedio Osijek 2:1. Marko Bulat doveo je zagrebački klub u vodstvo u 24. minuti, a 17-godišnji Anton Matković izjednačio je u 75. minuti. Dinamo je ipak došao do pobjede u dramatičnoj završnici jer je Gabriel Vidović u 90. minuti postavio konačan rezultat. Evo što je Dinamov trener Sergej Jakirović rekao na konferenciji za medije nakon utakmice.

"Mislim da je ovo bio pravi derbi, pogotovo za neutralne gledatelje. Vidjela se iznimna važnost utakmice za obje ekipe, igrači su dali maksimum. Prvo poluvrijeme smo poveli 1:0, Osijek je imao svoje prilike koje je Zagorac jako dobro obranio. Dogovorili smo se na poluvremenu da moramo odigrati puno odgovorniju fazu obrane, kolega Zekić je promijenio sustav, vidjeli smo da se moramo prilagoditi", započeo je.

"Dobili smo ravnotežu i balans u igri, preko Ljubičića smo imali šansu za 2:0 i onda smo primili gol iz kontre, a naznačili smo da to ne smijemo dozvoliti. Mogu pohvaliti igrače jer se nisu predavali do zadnje sekunde. Na kraju smo zabili za 2:1 i mogu reći da su nas vile pronosale kod Caktaševog udarca, ali uspjeli smo izvući tri iznimno važna boda", dodao je pa počeo odgovarati na pitanja novinara.

Vidović je junak utakmice, izašao je iz lošeg razdoblja?

Odlučili smo se za igrače koji su trenirali s nama u reprezentativnoj pauzi. Ponosni smo na svoje reprezentativce, ali uglavnom se vrate bez nekog trenažnog procesa. Imali smo plan B sa zamjenama.

Gabriel je mlad igrač koji oscilira, jako mi je drago što je zabio iznimno važan pogodak i vjerujem da će mu to dići samopouzdanje. Moram pohvaliti sve igrače koji su ušli, dobro treniraju i donijeli su dobar impuls.

Povratak Petkovića?

Svatko tko se imalo razumije u nogomet vidi koliko nam je Bruno falio. Ima sposobnost zadržati loptu s dva igrača na leđima, a u zadnjoj trećini je s njim sve to puno opasnije za protivnika. On vidi neke stvari koje mi obični ne vidimo. Zato nam je toliko važan.

Je li vas iznenadilo koliko je Osijek bio opasan?

Nisu me iznenadili. Osijek je dao najviše golova u ligi, Zoran razmišlja ofenzivno i oni to jako dobro rade. Imaju dobre igrače koji su sposobni napraviti višak.

Mazi li vas sreća ili ne u zadnjih mjesec dana?

Nemam pojma. U Varaždinu smo mogli reći da smo imali peha, protiv Lokomotive smo se iščupali. Prvenstvo je dugo i sve to se iznivelira. Ali naravno da je u tom momentu važno da pobijediš, kao danas.

Zašto je Osijek stvorio toliko prilika? Ostaje li Zagorac jedinica unatoč kiksu?

Osijek sigurno ima sposobnost napraviti višak. Mierez je stalno aktivan, tu su Bukvić, Pušić, Lovrić... Imamo i mi grešaka u zadnjoj liniji u smislu korekcije stopera kod dugih lopta kao kod šanse Bukvića.

Zagi? To je sudbina golmana. Nije trebao ići na loptu kod gola, ali nije mu uzdrmana pozicija, ostaje jedinica. Zadovoljan sam i kako Nevistić trenira zadnja dva tjedna, bit će i za njega prilika.

Umara li vas ovakav pritisak, svaka utakmica je napeta?

Ne znam izgledam li vam kao da sam ostario otkad sam došao, ali već sam rekao da u ovoj polusezoni zbilja nije lako biti navijač Dinama. Tako je krenulo od početka polusezone i moramo naći snage da se izdignemo iznad toga. Volio bih da nekad iskoristimo prve dvije šanse koje stvorimo i odemo na 2:0, onda bi bilo lakše, naravno.

Je li Drmić otpisan?

Nije otpisan, odlučili smo se za Petkovića, Emrelija i Jurića jer jako dobro treniraju.

Jakirović presicu završio komentarom o rumunjskom golmanu

Dodajmo da se Jakirović na kraju konferencije za medije osvrnuo na glasine koje su se pojavile u rumunjskim medijima vezane za to da će Dinamo dovesti tamošnjeg reprezentativnog vratara Horatija Moldovana.

"Nije me nitko pitao za golmana Rumunja, nikad čuo za čovjeka", rekao je Jakirović dok je odlazio s presice.