Mirku Mariću je trebalo samo 17 minuta za gol u debiju! Rijeka i Dinamo slavili, nastavlja se utrka za prvaka

Datum objave: 04.02.2024   Broj čitanja: 2330
U sezoni 2019./2020. u 40 utakmica zabio je 22 gola uz šest asistencija i to mu je omogućilo transfer u Italiju za sedam milijuna eura.

Rijeka se rutinski obračunala s Istrom u utakmici 21. kola SuperSport HNL-a. Momčad Željka Sopića je na rasprodanoj Rujevici s 3:0 došla do pobjede i preuzela vrh lige. Pogotke su zabijali Veldin Hodža, Niko Janković i Mirko Marić. Posebno zanimljiv je Marićev pogodak za 3:0 jer ga je postigao samo 17 minuta nakon što je u drugom dijelu ušao u igru te debitirao za Rijeku.

Podsjetimo, bivši 28-godišnji napadač Osijeka na Rujevicu je došao na posudbu do kraja sezone iz Monze s kojom ima ugovor do ljeta 2026. godine. Marić je u 113 nastupa za Osijek do 2020. godine zabio 53 gola uz 18 asistencija.

Slavio je i Dinamo 2:0 protiv Gorice, golovima Baturine i Špikića. Najzanimljiviji HNL se nastavlja utrkom tri kluba! Rijeka ima 44 boda, Hajduk 42, a Dinamo 40 s utakmicom manje.