Hajduk slavio protiv Istre! Karoglan ostao bez oba člana svog udarnog stoperskog tandema

Datum objave: 02.03.2024   Broj čitanja: 1913
Leon Dajaku, koji je na poluvremenu ušao umjesto Josipa Brekala, ubacio je s lijeve strane, a na lopti je prvi bio Filip Krovinović, koji ju je s pet metara preusmjerio u mrežu.

Hajduk je na domaćem terenu pobijedio Istru 1:0 u utakmici 25. kola SuperSport HNL-a. Pobjedonosni pogodak postigao je Filip Krovinović na startu drugog poluvremena.

Jako malo vidjeli smo u prvom poluvremenu, u kojem je Hajduk imao jalovu inicijativu bez pravih prilika, dok je najbliže pogotku bio Istrin Ante Erceg u trećoj minuti, kada je glavom pucao malo pored gola. Isti je igrač u 37. minuti i zatresao mrežu domaćih, ali je bio u više nego očitom zaleđu.

Dodatan problem za Hajduk bila je ozljeda Filipa Uremovića u ranoj fazi utakmice pa je tako Mislav Karoglan ostao bez oba člana svog udarnog stoperskog tandema. Zvonimir Šarlija ozlijedio se na prošlom susretu.

Krovinovićev pogodak riješio utakmicu

Drugo poluvrijeme ipak je krenulo na sasvim drugačiji način. Hajduk je poveo već u 48. minuti. Leon Dajaku, koji je na poluvremenu ušao umjesto Josipa Brekala, ubacio je s lijeve strane, a na lopti je prvi bio Filip Krovinović, koji ju je s pet metara preusmjerio u mrežu.

Najbolju priliku za poravnanje gosti su imali svega devet minuta nakon što su primili pogodak. Mladen Devetak je ubacio na peterac, gdje je nečuvan ostao Erceg, ali je njegov pokušaj glavom opet bio za malo neprecizan.

Kapetan Istre u par sekundi dobio dva žuta kartona

Istra si je dodatno zakomplicirala situaciju kada je u 84. minuti ostala s igračem manje. Gostujući kapetan Slavko Blagojević u razmaku od par sekundi dobio je dva žuta kartona. Prvi je zaradio zbog povlačenja Rokasa Pukštasa za dres, a nakon što je napravio prekršaj, napucao je loptu van terena, zbog čega mu je sudac Zdenko Lovrić pokazao i drugi karton.

Hajduk je ovom pobjedom barem privremeno zasjeo na vrh ljestvice, s dva boda više od Rijeke, koja sutra dočekuje Varaždin. Dinamo na trećem mjestu ima pet bodova manje, ali i dvije utakmice manje od Splićana.