Grude slavile protiv Leotara! Nizom pobjeda stigli na korak od trećeg mjesta

Datum objave: 07.04.2024   Broj čitanja: 1909
HNK Grude nastavlja s briljantnim nastupima u Omladinskoj ligi BiH u grupi Jug - Kadeti.

U 22. kolu Grude su savladale ekipu Leotara rezultatom 3:1.

Prvo poluvrijeme proteklo je u čvrstoj igri, a Gruđani nisu uspjeli kapitalizirati bolju igru ponajviše zahvaljujući golmanu Leotara Jokanoviću.

U nastavku pak sve dolazi na svoje, iako je bilo napeto.

Marko Alpeza zabio je krasan pogodak za vodstvo Gruđana 1:0 kad se izvrsno snašao među trojicom igrača i pogodio, no Igor Spaić izjednačuje u 73. minuti iz penala, te se rezultat mijenja u 1:1.

Ipak, na scenu se opet vraćaju Gruđani. Jakov Markota kapetanski šalje sjajnu loptu Petru Čuljku, a povratnik iz Zmijavaca u stilu najboljih napadača matira Sergeja Jokanovića koji je bio jedan od najboljih pojedinaca Leotara. Konačan rezultat Čuljak je postavio s bijele točke u 88. minuti, a sedmi gol u 4. utakmice potvrđuje da je u odličnoj formi.

Grude su igrale u sastavu Jakov Boban, Mihael Palac, Stipe Alpeza, Jakov Leko, Ivan Katura, Jakov Markota, Petar Čuljak, Lovre Miloš, Marko Alpeza, Ivano Pejić i Antonio Ćorluka.

Gruđani sada love treće mjesto u prvenstvu koje im bježi tek 2 boda.