Hrvatska nakon 24 godine izborila Svjetsko prvenstvo u futsalu! Dario Marinović doktorski odigrao utakmicu protiv Poljske

Datum objave: 16.04.2024   Broj čitanja: 716
Svjetsko prvenstvo u futsalu počinje 14. rujna, završava 6. listopada, a igra se u Uzbekistanu.

Hrvatska futsal reprezentacija prvi put nakon 24 godine izborila je nastup na Svjetskom prvenstvu pobijedivši Poljsku u dvije kvalifikacijske utakmice ukupnim rezultatom 5:4. Uzvratna utakmica u Zagrebu završila je remijem 2:2. Prvi gol za Hrvatsku zabio je Dario Marinović, a drugi je bio autogol Pawela Kaniewskog. Za Poljsku su pogodili Piotr Skiepko i Michal Kubik.

Nije bilo puno velikih prilika u prvom dijelu, no Hrvatska je uspjela doći u vodstvo. Pogodio je u 16. minuti Marinović. Odigrao je kombinaciju s Antonijem Sekulićem te pogodio u desni kut poljskog gola. Hrvatska je nastavila dobro igrati i u drugom poluvremenu. David Mataja imao je sjajnu priliku u 23. minuti, no poljski golman Bartolomej Nawrat obranio mu je dva puta te se pritom lagano ozlijedio.

No nije Nawrat mogao ništa u 30. minuti, kad je opet Dario Marinović napravio velik posao i namjestio pogodak Jelovčiću. Marinović je prošao po lijevoj strani i ubacio loptu u sredinu. Ona se odbila od Kaniewskog i prevarila golmana te ušla u mrežu za vodstvo Hrvatske 2:0.

Poljake je u igru pogotkom u 34. minuti vratio Piotr Skiepko. Uslijedila je napeta završnica u kojoj je Poljska igrala bez vratara, a Hrvatska se uglavnom branila. Kristijan Postružin dobio je drugi žuti karton dvije minute prije kraja pa je Hrvatska gotovo pa do kraja morala izdržati bez igrača u polju.

Kubik je igrača više iskoristio da zabije za 2:2, ali Poljska ništa više od toga nije mogla. Svjetsko prvenstvo u futsalu počinje 14. rujna, završava 6. listopada, a igra se u Uzbekistanu. Sudjelovat će na njemu 24 reprezentacije. Ždrijeb skupina bit će 26. svibnja u Samarkandu.