Kakva noć! Barcelona osramoćena, ispala iz Lige prvaka! Ispao i Atletico Madrid

Datum objave: 16.04.2024   Broj čitanja: 1150
U polufinalu će PSG igrati protiv Borussije Dortmund koja se plasirala u polufinale Lige prvaka pobijedivši Atletico Madrida.

PSG je U polufinalu Lige prvaka. Nakon fantastične utakmice i velikog preokreta, Parižani su na Olimpijskom stadionu u Barceloni pobijedili domaćina 4:1 i tako su nadoknadili poraz od 3:2 na Parku prinčeva prije šest dana. Barcelona je fantastično otvorila utakmicu i povela je golom Raphinhe u 12. minuti, no sve se preokrenulo kad je u 29. minuti Araujo dobio crveni karton.

PSG je brojčanu prednost znalački iskoristio i do poluvremena je najprije izjednačio golom Dembelea (40.), a onda je početkom nastavka i preokrenuo golovima Vitinhe (55.) i Mbappea (60.) s 11 metara. Priču je zaključio Mbappe u 89. minuti nakon kontre. U polufinalu će PSG igrati protiv Borussije Dortmund koja se plasirala u polufinale Lige prvaka nakon što je u dvije utakmice bila bolja od Atletico Madrida ukupnim rezultatom 5:4.

Druga utakmica, koja se igrala u utorak navečer u Dortmundu, završila je pobjedom Borussije 4:2. Za domaćine su zabijali Julian Brandt, Ian Maatsen, Niclas Füllkrug i Marcel Sabitzer. Angel Correa zabio je za Atletico, dok je drugi pogodak za goste bio autogol Matsa Hummelsa.