Dinamo slavio protiv Varaždina! Važna tri boda u borbi za naslov

Datum objave: 17.04.2024   Broj čitanja: 613
Dinamo je na drugom mjestu sa 66 bodova, dva manje od prvoplasirane Rijeke. Varaždin je ostao na sedmom mjestu

Dinamo je u zaostaloj utakmici 5. kola SuperSport HNL-a pobijedio Varaždin 2:1. Golove za Dinamo zabili su Martin Baturina i Gabriel Vidović, a za Varaždin je pogodio Domagoj Drožđek. Ovom je pobjedom Dinamo došao na dva boda iza prvoplasirane Rijeke šest kola prije kraja.

Dinamo je krenuo s trojicom stopera - Maurom Perkovićem, Kevinom Theophileom i Maximeom Bernauerom. U napadu je imao dvojicu centarfora - Frana Brodića i Brunu Petkovića. Funkcionirala je takva postava odlično za domaćine, koji su cijelo prvo poluvrijeme dominirali.

Stvorili su velik broj šansi, ali zabili su samo jedan gol. Zabio je Baturina u 26. minuti nakon lijepe akcije. Josip Mišić krasno je vanjskom pronašao Baturinu na lijevoj strani, a veznjak Dinama ušao je prema sredini te pogodio dalji kut Zelenikinog gola.

Brodić je promašio stopostotnu priliku u 40. minuti. Našao se oči u oči sa Zelenikom, pucao s desetak metara, ali mu je golman Varaždina fantastično pročitao stranu i obranio udarac. U drugom dijelu Dinamo je nastavio dominirati i stigao do drugog pogotka.

Vidović je pogodio u 53. minuti. Bila je to jednostavna solo-akcija. Vidović je ušao s lijeve strane na desnu nogu i s 20-ak metara naciljao i pogodio dalji kut Zelenikinog gola. Varaždin je u 64. minuti ostao s igračem manje. Luka Jelenić dobio je crveni karton izravno zbog prekršaja na Martinu Baturini, prenosi Index.hr.

No ipak su gosti uspjeli zabiti u 72. minuti za smanjenje Dinamovog vodstva. Theophile je poklonio čistu loptu Drožđeku, koji je bio u naletu. Pucao je najprije u Nevistića, a onda nakon odbitka zabio loptu u nebranjenu mrežu. Do kraja je Dinamo imao još nekoliko dobrih prilika, no nije uspio zabiti.

Dinamo je na drugom mjestu sa 66 bodova, dva manje od prvoplasirane Rijeke. Varaždin je ostao na sedmom mjestu s 33 boda, siguran da neće ispasti iz lige, ali i bez puno šansi za mjesto koje vodi u Europu.