Nakon pobjede u Kupu Herceg Bosne, Gruđani i prvenstvo otvorili pobjedom nad Ljubuškim

Datum objave: 29.10.2017   Broj čitanja: 984
Za razliku od Kupa Herceg Bosne gdje su Grude pobijedile Ljubuški u gostima 42:108, u prvenstvu su Ljubušaci bili puno motiviraniji i borbeniji, no ponovno nisu uspjeli slaviti.
Nakon pobjede u Kupu Herceg Bosne, Gruđani i  prvenstvo otvorili pobjedom nad Ljubuškim

Grude su na svom terenu pobijedile Ljubuški rezultatom 79:72 i tako otvorile Ligu Herceg Bosne.

Ali utakmica nije bila nimalo jednostavna. Grude su bolje otvorile utakmicu, a u drugoj četvrtini domaći košarkaši vodili su 17 poena razlike. No, u nastavku Ljubušaci se bude i čak preokreću rezultat na 56:60 u svoju korist. Ipak, dalje od toga nisu mogli. Iskusniji Gruđani vraćaju utakmicu na svoj smjer i mirno je privode kraju i slave sa 79:72.

Kod domaćina Nikola Andrijanić upisao je 21 poen, dok je Marko Prskalo kod gostiju ubacio 25 poena.

Gruđani u idućem kolu idu na noge Zrinjskom II.