Mandžukić osvojio 21. trofej u karijeri, Juventus razbio Milan u finalu

Datum objave: 10.05.2018   Broj čitanja: 1144
Mario Mandžukić igrao je od prve minute i na kraju došao do 21. trofeja u karijeri, čak 16. osvojenog u Ligama petice..

Nogometaši Juventusa u finalu talijanskog kupa u Rimu su razbili Milan s 4:0 i osvojili novi trofej. Stara dama tako je uspjela nanizati četvrtu dvostruku krunu u Italiji (naslov prvaka mogu izgubiti samo u ludoj teoriji).
Utakmica je u prvom poluvremenu bila prilično 'tvrda', nije bilo puno lijepog nogometa, ali se rasplamsala u nastavku. Posebno od 56. do 76. minute kada su postignuta sva četiri pogotka. Juve je poveo preko Benatije u 56. minuti, a samo pet minuta poslije zabio je i Costa. Već u 64. je bilo 3:0, ponovno je zabio Benatia.

Priču je autogolom zaključio naš Nikola Kalinić. Nažalost, hrvatski reprezentativac je nakon kornera loptu skrenuo u vlastitu mrežu. Mario Mandžukić igrao je od prve minute i na kraju došao do 21. trofeja u karijeri, čak 16. osvojenog u Ligama petice, po čemu je apsolutni hrvatski rekorder.

Mario je bio svjetski i europski klupski prvak, osvajao je kupove i superkupove, prvenstva... Nažalost, Nikola Kalinić i dalje čeka svoj prvi trofej u karijeri.