Francuska je u finalu! Hrvatska ili Engleska protiv Tricolora za PRVAKA SVIJETA

Datum objave: 10.07.2018   Broj čitanja: 1827
Prva utakmica polufinala završila je pobjedom Francuske (1:0) koja sada čeka boljeg iz okršaja Hrvatske i Engleske!

Belgija je više igrala, imala bolje prilike, izgledalo je da drže stvari u svojim rukama, no Francuzi su nakon pogotka Umtitija uspjeli sačuvati prednost do kraja utakmice. Vratari su se istaknuli s nekoliko vrhunskih intervencija, ali presudio je trenutak inspiracije Barceloninog braniča kojemu je ovo bio prvi pogodak za reprezentaciju.

Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Samuel Umtiti u 51. minuti.

Iako je Belgija u posljednjih pola sata pokušala stvoriti pritisak, njezin izbornik Martinez je u igru uveo još jednog napadača Mertensa, nije stvorila previše prilika za poravnanje. Upravo je Mertens u 65. minuti ubacio u kazneni prostor gdje je najviši bio Fellaini, no njegov pokušaj glavom prošao je pored vratnice. U 81. minuti opasan udarac sa 20-ak metara uputio je Witsel, no Lloris je bio na mjestu.

U samoj završnici dvoboja Francuska je iz protunapada mogla i do veće pobjede, no Courtois je uspio obraniti pokušaje Griezmanna i Tolissoa.

Francuska će tako u nedjelju po treći put zaigrati u finalu SP-a, 1998. godine je osvojila naslov prvaka na domaćem terenu dok je 2006. u Njemačkoj izgubila završni dvoboj od Italije nakon izvođenja 11-eraca.

Belgiji je ovo bio drugi nastup u polufinalu SP-a i drugi poraz, prije 32 godine u Meksiku je izgubila od Argentine te na kraju završila na četvrtoj poziciji.

Francuska će u finalu 15. srpnja u Moskvi na stadionu Lužniki od 17 sati igrati protiv pobjednika drugog polufinala u kojemu će se u srijedu upravo na Lužnikiju sastati Hrvatska i Engleska (20 sati).

Belgija će 14. srpnja u Sankt Peterburgu od 16 sati igrati za treće mjesto protiv poraženog iz utakmice Hrvatska - Engleska.