Osijek na GRUDSKI pogon na vrhu HNL-a! U 180 SEKUNDI Mirko Marić riješio utakmicu

Datum objave: 05.08.2018   Broj čitanja: 2679
Osijek je, nakon deklasiranja Hajduka (4:1), ponovno slavio u Gradskom vrtu. Pred dvije tisuće gledatelja s 3:2 (2:0) pobijedio je Rudeš u drugom kolu hrvatskog prvenstva. Glavni sudac bio je Marko Matoc (Zaprešić).

Osijekov napadač Gruđanin Mirko Marić u razmaku od 180 sekundi postigao je dva gola - prvi iz gužve u 26. minuti, a drugi tri minute kasnije udarcem s desetak metara. U 73. minuti Ezekiel Henty solo je prodorom povećao Osijekovo vodstvo na 3:0.

Kada se pretpostavljalo kako je pitanje pobjednika riješeno, Rudeš se probudio. U 79. minuti Tomislav Mrkonjić poentirao je za smanjenje. Već pet minuta kasnije realizirao je najstrožu kaznu, pa je ogled doveden u neizvjesnost.

Međutim, Osijek je rutinski sačuvao vodstvo i naposljetku proslavio drugu uzastopnu pobjedu u tekućoj prvenstvenoj sezoni. Sa stopostotnim bodovnim učinkom poravnao se s Rijekom na vrhu poretka. Usporedbe radi, početkom protekle sezone nakon prva dva kola uprihodio je dva boda remijima protiv Rudeša (1:1) i Istre 1961 (1:1). Rudeš je, pak, ostao na bodu koji je osvojio protiv Dinama na Maksimiru (1:1).

Osijek će u trećem kolu biti domaćin Istri 1961 (12. kolovoza), dok će Rudeš kao gost odmjeriti snage s Lokomotivom na Maksimiru (11. kolovoza).