Zrinjski obranio čast BiH i Hrvata! Rijeka i Hajduk poraženi! Dinamo jedini predstavnik

Datum objave: 16.08.2018   Broj čitanja: 1543
Blaž Baka Slišković remijem se vratio na klupu Zrinjskog. U utakmici protiv momčadi od 50 milijuna eura, bugarskim Ludogoretskom Zrinjski je odigrao 1:1.

Jedini pogodak za Plemiće, čiji stadion nema uvjeta pa su igrali u Širokom Brijegu, postigao je Nemanja Bilbija.

Druga dva hrvatska kluba Rijeka i Hajduk porazima su završili natjecanje u Europi. Rijeka je na Rujevici u uzvratnom susretu 3. pretkola Europske lige branila rezultat 1:1 iz prve utakmice protiv norveškog Sarpsborga. U drugom poluvremenu je Mortensen iz jedne od rijetkih prilika pogodio za 1:0 u 84. minuti i time izbacio Riječane iz daljnjeg natjecanja.

Ispao je i Hajduk i to u sudačkoj nadoknadi od Steaue. U prvoj utakmici na Poljudu bilo je 0:0 pa je Hajduku trebao pogodak u Rumunjskoj. Prvo poluvrijeme završilo je 0:0, iako je Hajduk bio bolji. U nastavku Caktaš neoprezno u šesnaestercu igra rukom i daje Steaui priliku koju ovi koriste preko Gnoherea. U 82. minuti Said je izjednačio na 1:1 i činilo se da će "Majstori s mora" uz Dinamo biti jedini hrvatski predstavnik u Europi, i kako obično biva s Hajdukom šok na kraju utakmice. Posaveca u 93. minuti prelijeće loptu, te veliku pogrešku splitskog Hajduka opet koristi Gnohere i pogađa za konačnih 2:1.

Jedini predstavnik Hrvata ostaje Dinamo.