Liverpool slavio u zadnjim sekundama! Zvezda nakon 27 godina među elitom

Datum objave: 18.09.2018   Broj čitanja: 1464
Liverpool je u šokantnoj završnici došao do 3:2 pobjede protiv PSG-a! Kloppova momčad povela je golom Sturridgea u 30. minuti, a u 36. Milner je s bijele točke udvostručio prednost. Na poluvrijeme se otilo rezultatom 2:1 nakon što je u 40. zabio Meunier.

Mbappe je šokirao Anfield u 83. minuti zabivši za poravnanje, ali pobjedu je donijela zlatna zamjena Firmino (ušao u 72. minuti) koji je pogodio u 90+2. minuti! Također, Draxler je zakucao šansu za preokret nekoliko minuta prije kraja.

Firmino je pobjednički gol proslavio tako da je zatvorio oko koje mu je Vertonghen zamalo zauvijek eliminirao prošlog vikenda. Srećom, nije, a Firmino opet zabija!

Crvena zvezda - Napoli 0:0

U drugoj utakmici skupine C susreli su se Crvena zvezda i Napoli, a Beograđani su prvi put nakon 27 godina zaigrali u Ligi prvaka, a tada su najelitnije klupsko natjecanje osvojili na krilima Roberta Prosinečkog!

Prepuna Marakana pozdravila je himnu Lige prvaka impresivnom koreografijom koja se protezala cijelim stadionom, ali domaći navijači nisu mogli biti osobito zadovoljni ulaskom svoje momčadi u utakmicu obzirom da je Napoli zagospodario teren i nizao prilike pred Zvezdinim golom.

Lorenzo Insigne je u 18. minuti zatresao prečku silovitim udarcem s ruba šesnaesterca! Do kraja prvog dijela Napoli je nastavio dominirati (67% podjesa lopte) i nizati prilike (osam udaraca), no Zvezda se dobro branila i uspjela odgovoriti u dva navrata; preko Boakyjea u 35. i Marina u 38. minuti.

Ancelottijeva momčad je i u 56. bila blizu zasluženom vodstvo, no Rui je u pucao malo iznad grede, baš kao i Mertens u 65.!

SKUPINA A

Club Brugge - Borussia Dortmund 0:1

Hrvatski trener Ivan Leko u svom debiju u Ligi prvaka na teren je poslao dvojicu sunarodnjaka pa se tako Karlo Letica ponovno našao na golu, a Matej Mitrović u obrani belgijskog prvaka.

U prvom poluvremenu domaćin je upisao velik broj promašaja. Njemačka obrana blokirala je Vanakenov udarac iz blziine u 21. minuti, a Burki je upisao veliku obranu u 23. kada je skinuo snažan šut Groenevelda s ruba šesnaesterca. U 38. veliku je prilku imao i Denswil, no njegov dalekometni pokušaj prohujao je pored grede.

Borussia je uputila ukupno devet udaraca u prvih 45 minuta, ali samo su tri išle u okvir.

Gosti su u 84. minuti uspjeli doći do gola i to - greškom Mitrovića! Hrvatski branič izgubio je loptu na petercu, a Letica, koji je istračao u blok, ostao je na krivoj nozi i bio nemoćan protiv Pulisica.

Monaco - Atletico Madrid 1:2

Na vratima domaćina započeo je Benaglio, dok Danijel Subašić nije ušao u zapisnik, baš kao niti Nikola Kalinić na suprotnoj strani.

Monaco je u 18. minuti iskoristio pogrešku gostujuće obrane i poveo golom Grandsira koji pogađa s male udaljenosti. Gosti su izjednačili u 32. minuti golom Diega Coste koje zabio s par metara nakon preciznog dodavanja Griezmanna.

Gosti su uspjeli šokirati domaćina i doći do potpunog preokreta u 45+2. minuti! Strijelac je bio Jose Maria Gimenez koji je s male udaljenosti glavom zatresao mrežu.

SKUPINA D

Galatasaray - Lokomotiv 2:0

Galatasaray je u Istanbul protiv moskovskog Lokomotiva poveo u 9. minuti golom Rodriguesa . Udvostručenje prednosti domaćinu je donio Derdiyok u 67. minuti prekrasnim golom iz slobodnog udarca s preko 20 metara!

Vedran Ćorluka dobio je žuti karton u 23. minuti zbog ružnog prekršaja.

Schalke - Porto 1:1

Iker Casillas je u Gelsenkirchenu ušao u knjigu rekorda Lige prvaka postavši prvi igrač koji je nastupio u njenih 20 sezona!

Gosti su u 13. minuti promašili penal! Loptu je na bijelu točku stavio Telles, a njegov slabašan prizemni udarac obranio je Fahrmann. Schalke u vodstvo dolazi u 64. minuti nakon što je Portova momčad nanizala seriju grešaka i otvorila prostor Embolu koji zabija pored Casillasa i između dva gostujuća braniča koja su bila na crti...

Porto je imao novi penal u 74. minuti, a ovoga puta odgovornost je preuzeo Otavio i rutinski pogodio za izjednačenje.