Kovačevi dečki srušili Grke, Kramarić zabio 2 gola, Vlašić najbolji u porazu

Datum objave: 24.10.2018   Broj čitanja: 1819
S leđa Nike Kovača pao je ogroman teret. Još u petak nad glavom mu je visio otkaz, ali nakon javne podrške klupskih čelnika uslijedila je bundesligaška pobjeda protiv Wolfsburga, a danas i slavlje u Ligi prvaka.

Pao je AEK u Ateni rezultatom 2:0, u razmaku od samo dvije minute drugog dijela srušili su ga Martinez i Lewandowski kojem je to bio treći gol u dvije utakmice. A povratak Poljaka u formu za Kovača bi mogao biti i veći razlog za slavlje od ova tri boda. U drugoj utakmici skupine E Ajax je pobijedio Benficu 1:0 u 92. minuti utakmice, te se s Bayernom izjednačio na ljestvici. I jedni i drugi imaju 7 bodova.

Skupina F donijela je fantastičnu igru našeg Andreja Kramarića koji je postigao 2 gola u remiju Hoffenheima i Lyona. Završilo je 3:3, a Nijemci koji su gubili 0:1 pa vodili 2:1, onda gubili 2:3 spasili su bod u 90. minuti preko Joelintona.
Manchester City pak lagano se prošetao na gostovanju kod Šahtara. Završilo je 0:3.
U ovoj skupini City ima 6, Lyon 5, te Hoffenheim i Šahtar po 2 boda tako da je sve još u igri.

Skupina G nije donijela iznenađenja. Roma je pobijedila CSKA s 3:0, a 2 gola zabio je Edin Džeko. Nikola Vlašić bio je ponajbolji i najopasniji kod gostiju. Drugu utakmicu igrali su Real Madrid i Viktoria Plzen, a branitelj naslova prvaka jedva je pobijedio 2:1 i sve  je jasnije da je Julen Lopetegui uskoro bivši i da mu neće pomoći ni činjenica da Florentino Perez ne želi olako dati odštetu od 18 milijuna eura koliko mu je pripremljeno za jedan od najgorih angažmana u svojoj povijesti. U ovoj skupini Real i Roma imaju po 6 bodova, a CSKA im puše za vratom s 4.

U derbiju večeri u skupini H Juventus predvođen Ronaldom na Old Traffordu je slavio s 0:1. Manchester United bio je opasan tek pred kraj susreta, a do tada su se Ronaldo i društvo poigravali s njima. Pogodak odluke zabio je Dybala u 17. minuti. Drugu utakmicu iste skupine igrali su Young Boys i Valencia. Očajni su bili i jedni i drugi pa su na kraju podijelili po bod. U skupini, Juventus ima 9 bodova i praktički je osigurao osminu finala, dok najbliži pratitelj Manchester United ima tek 4 boda.