Liga prvaka: Leko iz zatvora na noge legendarnom Henryiju! Briljirao i veliki Iker Casillas

Datum objave: 25.10.2018   Broj čitanja: 1528
Treće kolo Lige prvaka završeno je večeras, a iznenađenja kao i u dosadašnjim susretima ponovno nije nedostajalo. Mnoge oči bile su uprte u Belgiju gdje se iz zatvora na Ligu prvaka vratio naš Ivan Leko, a nakon katastrofalnog debija u prvenstvu tu je i legendarni Thierry Henry s Monacom.

Između Club Bruggea i Monaca završilo je 1:1, iako su Lekini izabranici u posljednjim sekundama utakmice imali priliku za sva tri boda lopta je otišla pored gola. Karlo Letica je branio za Brugge, dok Matej Mitrović nije ulazio u igru. Danijel Subašić je i dalje izvan stroja zbog ozljede i nije branio za Monaco. U drugoj utakmici neporaženih u ovoj skupini Borussia Dortmund je demolirala Simeoneov Atletico Madrid rezultatom 4:0. Witsel, Guerreiro, Sancho i još jednom Guerreiro bili su strijelci u pobjedi i maksimalnom učinku Borussije Dortmund koja ima 9 bodova iz 3 utakmice. Prate ih Madrižani sa 6 bodova, a Monaco i Brugge imaju po bod i očito ih čeka borba za treće mjesto i eliminacijsku fazu Europske lige.

Skupinu B otvorili su PSV i Tottenham, za završilo je 2:2. PSV je poveo golom Lozana, na 1:1 poravnao je Lucas Moura, a za 1:2 u 55. minuti pogodio je Eriksen. Tottenham je u 80. minuti ostao bez golmana Llorisa koji je dobio crveni karton, a to su Nizozemski iskoristili u 88. minuti kada je Luuk de Jong zabio za izjednačenje. Vrijedi istaknuti da je Tottenhamu poništen čist pogodak. U drugoj utakmici ove skupine Barcelona je pobijedila Inter 2:0 golovima Rafinhe i Jordija Albe kojemu je asistirao Ivan Rakitić. Hrvatski reprezentativci u redovima Intera Ivan Perišić i Marcelo Brozović odigrali su dobru utakmicu, dok Šime Vrsaljko nije ulazio u igru. Inter je u 16. minuti imao priliku povesti kada je Perišić sjajno uposlio Icardija, a ubojiti Argentinac nije postigao pogodak. Barcelona ima maksimalnih 9 bodova, a Inter ih prati sa 6. Tottenham i PSV imaju po bod.

Okršaj u skupini C između PSG-a i Napolija završio je 2:2, a Talijani su Parižane cijelo vrijeme držali u mat poziciji. Napoli je vodio 0:1 i 1:2, ali je PSG izborio remi u drugoj minuti sudačke nadoknade. Golove za Napoli postigli su Insigne i Mertensa, a Parizu je pomogao Rui koji je zabio autogol i Angel di Maria. Unatoč igranju i Neymara i Mbapea te drugih zvijezda PSG se večeras nije naigrao.
Druga utakmica u skupini između Liverpoola i Crvene Zvezde otišla je, očekivano, na stranu Redsa. Strijelci su bili Firmino, Mane i dva puta Salah. Na ljestvici Liverpool ima 6 bodova, Napoli 5, PSG 4 i Zvezda 1. Da Napoli nije prosuo bodove u Beogradu protiv Zvezde koja ima gol razliku 1:10 sada bi predvodili skupinu.

U skupini D Porto je napravio velik korak prema osmini finala pobijedivši Lokomotiv s 1:3 u gostima.

Golove su zabili Marega, Hererra i Corona, dok je počasni za Lokomotiv zabio Mirančuk. Tko zna u kojem bi smjeru utakmica otišla da je Lokomotiv zabio iz penala u 10. minuti kada ga je obranio veliki Iker Casillas. U drugoj utakmici Galatasaray i Schalke odigrali su dosadnu utakmicu bez golova. Porto ima 7 bodova, Schalke 5, Galatasaray 4, a Lokomotiv je i dalje bez boda.