Datum objave: 27.10.2018   Broj čitanja: 1143
Juventus je nastavio svoj pobjednički niz. Stara dama je u 10. kolu Serie A kao gost slavila kod Empolija i još se više odvojila na čelu ljestvice.

Ipak, nije bilo Torinezima lako jer se Empoli predstavio kao nezgodan domaćin.

Domaćin je poveo u 28. minuti lijepim golom Francesca Caputa, no Juve je u nastavku susreta okrenuo rezultat golovima portugalskog majstora. Ronaldo je prvo izjednačio iz jedanaesterca u 54. minuti, a potom je u 70. minuti fantastičnim udarcem s više od 20 metara zabio za 2:1.

Portugalac je tako stigao do brojke od sedam golova u prvenstvu i drugi je strijelac Serie A iza napadača Genoe Poljaka Krzysztofa Piateka koji je zabio devet golova.

Ronaldov drugi pogodak koji je remek djelo u videu pogledajte od 2 minute i 50 sekundi.

A sutra se igra El Clasico, najveći svjetski nogometni derbi između Barcelone i Real Madrida. Prvi put nakon 11 godina neće biti ni Messija ni Ronalda.

U najavi utakmice pred novinare je stao trener Barcelone Ernesto Valverde.

''Utakmice između Barcelone i Reala nikad nisu obične utakmice. One se moraju promatrati kroz puno detalja: taktički, emocionalno... Iza nas je odličan tjedan, odigrali smo dvije jako dobre utakmice i kulminacija će biti sutra pa se nadam da ćemo nastaviti u istom tonu. Moramo biti spremni na sve, jer znamo kakva je Real momčad i kad je ranjen još je opasniji.''