Engleska i Portugal prvi polufinalisti Lige nacija, Švicarska ili Belgija treći putnik

Datum objave: 18.11.2018   Broj čitanja: 1109
Hrvatska je izgubila od Engleske 2-1 i ispala u niži rang Lige nacija. Poveli su Vatreni sjajnim golom Kramarića u 57. minuti. Imali smo i kontru za 2-0, Englezi nakon toga okreću preko Lingarda (78') i Kanea (85').

Vratili su nam Englezi za polufinale Svjetskog prvenstva i to kako! U prvom dijelu promašili su nekoliko velikih šansi, Lovre Kalinić briljirao je na golu, kad on nije mogao, s crte je čistio Tin Jedvaj.

Englezi su dominirali, Vatrenima se ozlijedio i Šime Vrsaljko i stvari nisu izgledale dobro. Nekako smo izdržali do poluvremena, a u drugom dijelu kao da je neka druga Hrvatska izašla na teren.

Nikola Vlašić dobio je šansu od prve minute i bio je vrlo dobar, kao i Josip Brekalo koji je ušao u nastavku.

Uz huk oko tri tisuće hrvatskih navijača Vatreni su poveli majstorijom Andreja Kramarića u 57. minuti! Čudesno je 'lažnjacima' povaljao Kramarić Engleze i pogodio za 1-0!

Englezi su krenuli u maksimalan rizik što je Hrvatskoj otvorilo prostor za kontre. Jednu takvu uprskali su Vatreni kad je Kramarić povukao i dao Brozoviću koji je išao na 'lažnjak', a ne na udarac.

Samo koju minutu kasnije Lingard je pogodio za 1-1. Taj nas je rezultat držao u elitnom rangu, ali to se promijenilo nakon gola Harryja Kanea koji je pet minuta prije kraja zabio nakon centaršuta s lijeve strane.

Bio je to gol kojim je Engleska izborila odlazak na završni turnir Lige nacija i koji je Hrvatsku bacio u niži rang natjecanja. Španjolska nije ispala, ali nije ni prošla, završila je druga.

Sigurni putnici u polufinale su Engleska i Portugal, a trećeg se traži večeras između Švicarske i Belgije.

Sutra, Nizozemska treba bod u gostima protiv Njemačke ako želi u završnicu.

Hrvatskoj će se u B ligi pridružila ranije Njemačka, dok je Bosna i Hercegovina u A ligi.