REAL PRVAK SVIJETA: MODRIĆ ODVEO GALACTICOSE NA TRON

Datum objave: 22.12.2018   Broj čitanja: 1044
Svjetsko klupsko prvenstvo stiglo je do toliko iščekivanog hrvatskog finala, a titulu najboljeg kluba na svijetu ponio je Real Madrid koji je s uvjerljivih 4-1 bio bolji od Al Aina.

Najzaslužniji za treću uzastopnu titulu kraljevskog kluba je hrvatski reprezentativac Luka Modrić koji je sjajnim golom u 14. minuti doveo u vodstvo 'los blancose'.

Najbolji igrač svijeta odigrao je jako inspirativan susret - dijelio je lopte, gurao u prilike, tukao iz daljine, asistirao... Ono što je hrvatska desetka započela, nastavio je Llorente čiji je dalekometni udarac 'rasparao' mrežu nakon sat vremena igre.

Priču pobjednika ovogodišnjeg natjecanja zaključio je Sergio Ramos pogodivši glavom u 79. minuti nakon ubacivanja iz kuta sveprisutnog Luke Modrića. U 90. minuti počasni pogodak za ekipu Zorana Mamića zabio je Shiotani.

A da ne bi zadnja riječ pripala azijskom predstavniku pobrinuo se Vinicius koji je u prvoj minuti sudačke nadoknade isforsirao autogol nesretnog Nabera za konačnih 4-1.

Mogla je pobjeda europskog prvaka biti i puno veća, no svoj je dan na golu Mamićeve momčadi imao Eisa koji je fantastičnim obranama izluđivao neefikasne Balea i Benzemu, ali i strijelca Modrića čiji je drugi pokušaj iz daljine uspio zaustaviti.

Ipak, brojač u Abu Dhabiju je stao na četiri te je Real novim naslovom klupskog prvaka svijeta došao do svog četvrtog naslova pobjednika preskočivši time Barcelonu te postavši najtrofejnija momčad ovog prestižnog natjecanja.

Postoji velika opasnost da Lukina kućna vitrina s postignućima i trofejima neće izdržati pod pritiskom svih trofeja!

Osvojio je Luka 21. trofej u svojoj bogatoj igračkoj karijeri i time zaokružio godinu života.